Jest to jeden z etapów przygotowania odpadów do ponownego przetworzenia w procesach odzysku. Realizujemy go w 2 zakładach: w Kaskach (woj. mazowieckie) i w Boleszynie (woj. warmińsko-mazurskie). 6 ciągów technologicznych pozwala nam błyskawicznie poradzić sobie z produktami sypkimi i płynnymi, także w butelkach oraz słoikach.
Do Kask trafiają odpady spożywcze, które po rozpakowaniu są przekazywane do odzysku biologicznego, oraz odpady chemii gospodarczej i kosmetyki, następnie zagospodarowywane w procesach odzysku materiałowego. Chodzi przede wszystkim o:
- dżemy, konfitury,
- chipsy, słodycze (wyroby czekoladowe, cukierki, ciastka), przekąski (paluszki, orzeszki), płatki zbożowe,
- napoje (soki, woda, napoje gazowane i energetyzujące),
- kosmetyki (kremy, szampony, balsamy, toniki, płyny do płukania ust),
- chemię gospodarczą (proszki, płyny).
W Boleszynie niszczymy odpady, które po rozpakowaniu zagospodarowywane są w biogazowni – głównie produkty spożywcze pochodzenia zwierzęcego kat. 3 weterynaryjnej, zwroty przeterminowanych produktów z centrów logistycznych i sieci handlowych, a także wadliwe, nienadające się do spożycia produkty żywnościowe. Należą do nich:
- owoce i warzywa;
- produkty mleczne (jogurty, sery, masła, serwatki itp.);
- produkty mięsne i rybne (konserwy, wędliny , dania gotowe);
- produkty piekarnicze (pieczywo, pizze, tortillae);
- przyprawy, musztardy, ketchupy, majonezy, sosy.
Oba zakłady są monitorowane zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz. Obraz z kamer jest całodobowo rejestrowany. Nagrania przechowujemy przez 3 miesiące. Tereny obu zakładów są ogrodzone, co minimalizuje ryzyko dostania się tam osób niepowołanych. Ruch pieszy i kołowy (wejścia i wyjścia) prowadzony jest jedną bramą główną, co ułatwia nadzór nad transportem ładunków oraz kontrolę osób. Dzięki temu nasi kontrahenci zyskują całkowitą pewność co do tego, że ich produkty są w pełni utylizowane zgodnie z umową.